Řetězové kladkostroje


Elektrické řetězové kladkostroje PODEM CLF/CLW

Kladkostroje série CLF a CLW představují mnoho let vysokého výkonu při snadné údržbě. Řetězové kladkostroje Podem jsou vyráběny pouze ve spolupráci s evropskými dodavateli a montovány v Bulharsku, kde má výroba kladkostrojů tradici již více než 50 let.

Základní parametry řetězových kladkostrojů PODEM CLF/CLW

 • – kladkostroje CLF se vyrábí pro nosnost 125kg až 2.000kg
 • – kladkostroje CLW se vyrábí pro nosnost 1.000kg až 5.000kg
 • – všechny řetězové kladkostroje Podem mají jako standard dvourychlostní zdvih od 1m/min do 8m/min
 • – výška zdvihu řetězových kladkostrojů Podem je standardně až 50m
 • – řetězové kladkostroje Podem mohou být vybaveny závěsným kabelovým ovládáním nebo radiovým dálkovým ovládání
 • – provozní teplota řetězových kladkostrojů Podem je standardně od -20°C do +40°C
 • – kladkostroje CLF/CLW mají standardně elektrické krytí IP55 s možnou volbou až IP65. Motory mají třídu izolace F
 • – bezventilátorová konstrukce kladkostrojů CLF zaručuje velice nízkou hladinu hluku a nízké nároky na údržbu
 • – všechny řetězové kladkostroje Podem je možné dodat ve stacionárním provedení (závěsné oko), s horním hákovým závěsem, postrkovým vozíkem nebo elektrickým pojezdem
 • – elektrický pojezd pro kladkostroje Podem je možné dodat jednorychlostní nebo dvourychlostní pro rychlost pojezdu 6m/min až 20m/min. Na přání je možné vybavit pojezd frekvenčním měničem pro plynulé řízení pohybu
 • – profil kola elektrického pojezdu pro kladkostroje CLF/CLW umožňuje libovolný profil IPE, IPN, HEA, HEB pro spodní přírubu o šířce od 80mm do 300mm
 • – napájení řetězových kladkostrojů je 3x400V/50Hz a pro ovládací napětí 48V s možností volby 24V, 110V, 230V

Kdy volit řetězový kladkostroj místo lanového

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se nabízí využití řetězového kladkostroje především pro lehčí aplikace jako jsou výložníkové jeřáby, podvěsné jeřáby s lehčí konstrukcí, menší portálové jeřáby, dílenské aplikace, ale hodí se i pro stavební účely, kde je potřeba využití vysokých výšek zdvihu a požaduje se jednodušší manipulace při zavěšování ve vysokých výškách.

U řetězového kladkostroje možná určitá variabilita při potřebě změny výšky zdvihu.

Oproti lanovému kladkostroji je u řetězového kladkostroje zaručen ryze vertikální zdvih, což u standardně využívaného lanového kladkostroje není možné a je nutné dodat speciální lanový kladkostroj s prolanováním 2/2 nebo 4/2. Toto řešení se však může velice prodražit.

Obecně by pro řetězový kladkostroj ve standardním provedení měli být nižší pořizovací náklady, především pro nosnosti do 5 tun. Vyšší nosnosti řetězových kladkostrojů vyžadují speciální konstrukci, která si žádá i kvalitnější materiály. To vede k vyšší ceně.

Výhody řetězových kladkostrojů Podem

Elektrické řetězové kladkostroje Podem CLF

Na základě zkušeností a zpětné vazbě z trhu nová řada kladkostrojů CLF nabízí velmi spolehlivý výrobek s excelentním poměrem cena/výkon. Mají jednoduchý a kompaktní design. Montáž a nastavení těchto kladkostrojů vyžaduje pouze minimální čas.

Opláštění kladkostroje CLF

Tělo kladkostroje CLF je lité, kompaktní, lehké a robustní. Motor a ovládací rozvaděč je vyroben z nárazuvzdorného plastu.

Zdvihový motor

U kladkostrojů CLF je použit 3-fázový asynchronní motor s dvojím vinutím s válcovým rotorem s třídou izolace F. Bezventilátorové provedení motoru zaručuje takřka bezslyšný provoz a ještě více snižuje nároky na údržbu kladkostroje.

Brzda

U kladkostrojů CLF jsou použity elektro-mechanické diskové brzdy typu FD umožňující rychlé a bezpečné zastavení v jakémkoliv provozním režimu. Jako standard jsou brzdy kladkostrojů CLF vybaveny protiprachovým těsněním pro zvýšení trvanlivosti a účinnosti.

Převodovka

Uvnitř kladkostroje CLF je 3-stupňová převodovka s rovnoběžnými hřídelemi vybavené spirálově broušenými převody z legované oceli pro dosaženi velmi hladkého přenosu bez vibrací a provozu s nízkým hlukem.

Kluzná spojka

Bezpečnostní spojka pracující v olejové lázni zajišťuje spolehlivou ochranu proti přetížení a prodlužuje servisní dobu převodovky a motoru. Kontrolována a nastavována by měla být každých až 20,000 sepnutí, což je přibližně po 1 roce standardního využívání řetězového kladkostroje.

Nízkonapěťový ovládací rozvaděč

Standardně jsou kladkostroje CLF vybaveny ovládacím rozvaděčem. Integrovaný rozvaděč je sestaven a zapojen v souladu s EN 60204-32. Řídící deska je chráněna uvnitř hliníkového těla kladkostroje a utěsněna nárazuvzdorným plastovým krytem vybavevým gumovým těsněním pro zajištění kryti IP55.

Tlačítkové ovládání

Tlačítkové ovladače kladkostrojů Podem mají ergonomický a kompaktní design. Jsou vyrobeny z ABS kopolymeru s vyznačujícím se vysokou mechanickou odolností a výbornými elektrickými vlastnostmi. Díky využití tohoto materiálu jsou ovladače malé a lehké. Elektrické krytí ovladačů je IP66.

Řetěz

Standardně jsou kladkostroje Podem dodávány s řetězem z pozinkované oceli třidy DAT, vysoce odolné proti únavě a opotřebeni odpovídá EN 818-7, Na přání je možné kladkostroj vybavit řetězem z nerezavějící oceli podobně jako i další části pro provoz v agresivním prostředí nebo potravinářském průmyslu.

Elektrické řetězové kladkostroje Podem CLW

Těžká série kladkostrojů CLW je navržena pro vysoce zatížené cykly při osvědčené spolehlivosti. Řetězový kladkostroj CLW je vyráběn z certifikovaných a testovaných materiálů pro dosažení vysoké úrovně kvality a spolehlivosti s konkurenceschopnou cenou. Stejně jako kladkostroje CLF je i série kladkostrojů CLW vyrobena z vysoce kvalitních materiálů s využitím evropských dodavatelů. Řetězové kladkostroje CLW jsou navrženy pro vysoce vytížené provozy s potřebou velkého výkonu.

Opláštění

Tělo kladkostroje CLW je zcela bez plastových dílů.

Zdvihový motor

Kladkostroje CLW mají 3-fázový dvou-rychlostní motor s třídou izolace F. Standardně jsou kladkostroje CLW dodávány s elektrickým krytím IP55 proti prostupu prachu a vody, IP65 je možné na vyžádání. Kladkostroje o nosnosti 3000/4000/5000 mají jako standard motor vybaven ventilátorem pro lepši chlazeni a možnost vyššího zatížení.

Převodovka

Převody uvnitř kladkostrojů CLW jsou vyráběny z vysokopevnostní oceli a jsou tvrzené a tepelně opracované pro hladký provoz a maximální životnost kladkostroje.

Horní & dolní elektrický koncový spínač

Kladkostroje série CLW jsou standardně dodávány s koncovými spínači k předejiti pohybu háku mimo stanovené meze a předejiti reakce kluzné spojky při mezní pozici a prodlouženi životnosti kluzné spojky a převodovky. Jsou vyráběny se dvěma mikrospínači, které pracují v pomocném obvodu stykačů kladkostroje a odepínají stykače pro daný směr pohybu zdvihu.

Kluzná spojka

Kladkostroje CLW jsou vybavené kluznou spojkou, která je nastavena na 125% pracovní zatěžovací meze pro zabráněni vzniku přetížení.

Pastorek řetězu

Střední tělo kladkostroje CLW a patentovaný řetězový pastorek jsou vyrobeny z jednoho odlitku, což umožňuje přesné dosedání řetězu do ozubeného kola.

Všechny řetězové kladkostroje splňují požadavky pro označení “CE” a před odesláním zákazníkům jsou prověřovány zatěžovacími testy. Díky možnosti instalace nerezových částí (řetěz, pastorek, hák) jsou vhodné zejména pro potravinářský, konkrétně masný průmysl.


Všechny řetězové kladkostroje splňují požadavky pro označení “CE” a před odesláním zákazníkům jsou prověřovány zatěžovacími testy. Díky možnosti instalace nerezových částí (řetěz, pastorek, hák) jsou vhodné zejména pro potravinářský, konkrétně masný průmysl.


Série kladkostrojů CLF

125 kg až 2.000 kg

Série kladkostrojů CLW

1.000 kg až 5.000 kg
retezovy-kladkostroj
retezovy-kladkostroj-s-pohonem

Obě série kladkostrojů jsou dostupné ve variantě:

  • Se závěsným okem
  • S ručním nebo elеktrickým pojezdem
  • S vozíkem se sníženou stavební výškou
  • V jedno nebo dvou-rychlostním provedení
  • V zatřídění FEM – 1Ам/2m
Nosnost Klasifikace Lanování Zdvih Zdvihová rychlost
kg FEM ISO min max single double
m m m/min m/min
125 2m M5 1/1 3 15   5 8 14 1/4 2/8 3,5/14
250 2m M5 1/1 3 15 5 8 12,16 1/4 2/8 3/12
500 2m M5 1/1 3 15 4 6,8 12 1/4 2/8
1 000 2m M5 1/1 3 15 4 6 1/4
1 000 1Am M4 2/1 3 15 3 0,8/3
2 000 1Am M4 2/1 3 15 3 4 1/4 0,8/3
1 000 2m M5 1/1 3 15 8 12 2/8 3,5/12
1 500 2m M5 1/1 3 15 4 8 12 1/4 2/8 3,5/12
2 000 2m M5 1/1 3 15 4 8 1/4 2/8
2 500 2m M5 1/1 3 15 8 2/8
3 200 2m M5 2/1 3 15 4 1/4
5 000 2m M5 2/1 3 15 4 1/4

Řetězový kladkostroj CLW s elektrickým pojezdem

Řetězový kladkostroj CLW je možné na přání vybavit elektrickým pojezdem. Elektrický

více informací

Řetězový kladkostroj CLW s ručním postrkem

Řetězový kladkostroj CLW je možné na přání vybavit ručním postrkovým vozíkem

více informací

Příslušenství pro řetězový kladkostroj CLF

Každý elektrický řetězový kladkostroj CLF je možné na přání vybavit zdvihovým

více informací

Řetězový kladkostroj CLF s elektrickým pojezdem

Řetězový kladkostroj CLF je možné na přání vybavit elektrickým pojezdem. Elektrický

více informací

Řetězový kladkostroj CLF s ručním postrkem

Řetězový kladkostroj CLF je možné na přání vybavit ručním postrkovým vozíkem

více informací